pervane anne

21 Şubat 2017 Salı

Bu pasta başka pasta

Bazen Zeynep'in aklına eser ve ertesi günü bir oyuncağının doğum günü ilan eder.
 Anne biliyormusun yarın (mesela) Winnie'nin doğum günü parti yapıcaz der ve onu hazırlıkları görmemesi için başka bir odaya alır.Orada ya onu uyutur ya da oyun oynatır oyalar.
Eğer hâlim ve enerjim varsa tıpkı Zelişte olduğu gibi etraflıca bir parti hazırlar eğlenir yoksa basit süslemelerle geçiştiririz ama mutlaka bir doğum günü yaparız :)


Gene bir akşam anne biliyormusun yarın Zeliş'in  doğum günü dedi.Bu kartondan pastayı yapma fikri aklımdaydı o da öyle deyince gecenin bir köründe evde bulabildiğim kartonlarla ve sıcak silikonla bu pastayı yaptım. Ertesi gün pastayı ilk gördüğünde gözlerindeki ışıltıyı tarif edemem. Zeliş'in pastası mı? yoksa ben mi süsleyeceğim? derken sevinçten uçacaktı.


Hemen boyayı fırçayı verdim eline.Bir güzel boyadı. Fazla sabrı olmadığından iş başa düştü saç kurutma makinesiyle de kuruttum.


İş süslemeye geldi.Gönlünce süsle dedim.Önüne de bir sürü ıvır zıvır çıkarttım.Ancak normal yapıştırıcı ile tutmayacaktı.Bu yüzden ( tabi sıcaklığı konusunda önceden uyararak) sıcak silikonla çalıştık. Ben onun gösterdiği yere silikonu sıktım o istediği malzemeyi istediği yere ucundan tutarak silikona değmeden yapıştırdı.Yapıştırması zor olduğundan sadece kenardaki şönilleri ben yapıştırdım.
Böylece kuruyunca düşmesinin de önüne geçilmiş oldu. Valla hala taş gibi duruyor :)Ve pastamızın son hali.
Tabi ki gerçek mum var.Hiç pasta olur da mum üflenmeden olur mu ?
Üfledik, aile fotoları çektik, şakacıktan kestik yedik.


Bu da Zeynep'e babasının sürprizi (fikir tamamen babaya ait).Ben fotoğrafı çekip yolladım o da bastırıp akşama getirdi. Gayet planlı çalıştık yani :)


Zeliş'in başındaki taç Zeynep'in Zeliş'e ilk hediyesi. 
Ben uyurken sabah arta kalan kartonlardan yapmış.
Resim de ikinci hediyesi özene bezene çizdi.Yetmedi evdeki herkese de tek tek resim çizdirdi.Biz de hediyelerimizi Zeliş hanıma takdim ettik :)
Burada da ona müzik çalıyor.
Hayırlısıyla bir doğum gününü daha anlımızın akıyla atlattık.Darısı diğer oyuncaklarının başına.
Bakalım sırada hangisi olacak :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder